Защо ползваме псевдоними в интернет

 

С подобренията и непрестанните нововъведения в технологиите, всеки един избира лесният, бърз и неструващ нищо начин да получи всичко и на момента.

Все по-масова практика стана хората да ползват своята виртуална идентичност, поставяйки псевдоним, вместо истинското си име. Този феномен говори много за нас.

Ето и една част, от това, което споделят специалистите по отношение „Мнението по всички въпроси“.

Съществуват множество причини, заради, които не успяваме да споделяме мненията си – прекалена завист, самота, заетост у хората и близките на нас, липса на достатъчно авторитет, лошо самочувствие и всичко това ни възпира да бъдем онези, които сме в реалността. Да се представим публично, дори в свят, какъвто е виртуалния също се оказва не лесна задача.

И така повечето избират да се представят с псевдоним, който да не издава кой са. Така и участието в дебата е лесно, така и сами намираме смелост да кажем онова, което мислим.

Тук обаче специалистите смятат, че невинаги и напълно достатъчно е да излеем жлъчта си, че дори да става дума за света на технологиите и глобалната мрежа. Дори казвайки някои неща в Интернет пространството може да не бъдем чути или разбрани правилно, а и това не всеки би накарало да се почувства по-значим.

Няма по-добра тактика от общуването очи в очи с хората. Специалистите смятат и, че всеки трябва да се замисли индивидуално над въпроса, защо околните не го слушат. Дали причината не се крие в самите нас.

Участията във форума и в социалните мрежи дава по-голяма възможност и за словесна реакция, отколкото тази на обмисленото мнение.

Опасни данни крият и някои най-нови статистики и проучвания, а те показват, че една голяма част от подрастващите млади хора, общуват не толкова, разговаряйки от мобилното устройство, колкото пд хората на SMS-и или съобщения в социалните мрежи, Скайп и други форми. Тази статистика затвърждава мнението, че тийнейджърите стават все по-затворени личности.